طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت، نقطهی آغاز ساختن سایت به طور رسمی است؛ یعنی شما باید یک قالب کلی از شمای اصلی سایت را طراحی کنید. ساخت سایت مرحلهی اصلی در مراحل طراحی وب سایت است؛ چون در این بخش کار اصلی شما آغاز میشود. این مرحله از مراحل ساخت یک سایت از ابتدا، بخش مورد علاقه هر کسی در مسیر طراحی سایت است؛ چون شما نتیجهی تمام زحماتتان را میخواهید به اجرا درآورید. CMS: همانطور که گفتیم، اغلب سایتها امروزه به صورت داینامیک هستند و ساخت آنها با cms انجام میشود؛ چون راحتتر بوده و هزینههای نگهداری کمتری دارد. طراحی سایت وردپرس چیست و چه مزیتی دارد؟ هزینهی دامنه: شما باید یک دامنه برای سایت خود خریداری کنید. خرید هاست و دامنه به عنوان دو آیتم اصلی و ضروری، دومین مرحله از مراحل طراحی سایت به شمار میرود. این دامنه میتواند از نوع .com، .ir، .net و… با دارا بودن یک سایت میتوان این مشتریان را به سمت خود جذب کرد. پویا بودن سایت به این معناست که تمامی محتوای سایت توسط مدیر سایت قابل تغییر باشد؛ به صورتی که میتوانید هر روز یک محتوای جدید و متغیر در سایت خود بارگذاری کنید. با توجه به گسترش روزافزون موبایل و افزایش بازدید کاربران وبسایتها از طریق تلفنهای همراه و تبلت، تمامی پروژههای طراحی وبسایت وبرمز به شکل طراحی سایت ریسپانسیو (Responsive Web Design) پیاده سازی و اجرا میشود.

منظور از وب سایت فروشگاهی وب سایتی است که علاوه بر معرفی محصولات، خدمات و کسب و کار، این امکان را به مشتریان می دهد تا بتوانند محصولات و خدمات شما را به صورت آنلاین خریداری کنند و از طریق درگاه پرداخت بانکی، هزینه سفارش خود را پرداخت نمایند. یکی از مهمترین فاکتورها در انتخاب دامنه، نام مناسب برای سایت است. دامنه: منظور از دامنه، همان آدرس سایتی هست که قرار است سایت شما روی آن قرار بگیرد. مهمترین عامل در تبدیل شدن به یک طراح سایت حرفهای، یادگیری مفاهیم اولیه از یک مرجع مطمئن و پس از آن کسب تجربه است. در مرحله نهایی، برنامه نویسها، ساختار تایید شده را به یک وب سایت تبدیل میکنند. سفارش طراحی سایت روشی است که کارفرما، ساختار آن را می چنید و پیاده سازی می کند و سلیقه کارفرما در سفارش طراحی سایت بسیار با اهمیت است، از طراحی گرافیک کارفرما تا انتخاب ماژولها . وقتی که سفارش طراحی سایت انجام میدهید، اولین چیزی که باید مشخص کنید این است که هدف مشتری از ساخت این سایت چیست. برای ساخت یک تجربهی کاری یا همان UX موثر شما باید سایت را از جنبههای مختلف تکنیکی، محتوایی، کاربرپسندی و روانشناسی بررسی کنید و یک طرح جامع و کامل ارائه دهید.

انتخاب cms مناسب و نصب آن یکی از کارهایی است که باید قبل از اولین گام در طراحی سایت انجام دهید. 4. آیا سایت باید به وضوح برند را مطرح کند یا بخشی از یک برند بزرگتر است؟ آیا شما هم برای پیشرفت کسب و کار خود به فکر طراحی یک وب سایت هستید؟ خیلی از صاحبان کسب و کار هنوز به همان روش سنتی مشغول فروش و بازاریابی محصولات و خدماتشان هستند، اما در دنیایی که اکثر مشتریان، زمان زیادی را در اینترنت و دنیای وب می گذرانند، بدون شک داشتن یک وب سایت برای همه مشاغل ضروری خواهد بود، برای اینکه از محاسن داشتن سایت با جزئیات آگاه شوید مطلب “مزایای داشتن سایت برای کسب و کارها ” را حتما بخوانید. برای انجام این کار، طراحان UX نه تنها با تایپوگرافی و رنگ، بلکه با روانشناسی، طراحی حرکت، مدیریت محتوا و معماری اطلاعات نیز کار می کنند. طراحی تجربه کاربری بخشی از معماری اطلاعات است که با هدف ساخت محتوا و شیوههای تعاملی موثر انجام میشود. اگر از سیستمهای مدیریت محتوا مثل وردپرس استفاده میکنید، این مرحله از مراحل طراحی سایت وردپرسی با مراحل ساخت سایت html تفاوت زیادی دارد و بسیار راحتتر است. هاست: هاست یا میزبان به فضایی گفته میشود که قرار است پایگاه دادهی سایت شما روی آن قرار بگیرد.

راه اندازی، آخرین مرحله از مراحل ساخت سایت به شمار میرود که جذابترین مرحلهی آن نیز هست. در این قسمت میخواهیم مراحل ساخت یک سایت از ابتدا را برای شما تشریح کنیم. در ادامه هر کدام از این مراحل را تشریح میکنیم. در طول اجرای مراحل طراحی سایت، شما ملزم به پرداخت هزینههایی هستید. معمولا بخشی از هزینهها در طول مراحل ساخت یک سایت از شما گرفته میشود و بخشی بعد از تحویل نهایی آن. اگر سایتتان تمامی تستها را با موفقیت پشت سر گذاشته، وقت آن رسیده که سایت خود را راه اندازی کنید. سایتهای استاتیک یا ایستا صفحات تککاربرهای هستند که فقط با کد زدن میتوان محتوای آن را تغییر داد. آنها به یک سایت استاتیک نیاز دارند که معمولا از چند صفحه ایستا مثل درباره ما، تماس با ما، خدمات و … معمولا این مرحله از کار با همکاری مشتری انجام میشود و طراح سایت دائما با مشتری یا ذی نفع باید در ارتباط باشد تا به یک جمع بندی برسد. چرا که میتوانید هر کدام از آنها را به صورت آزمایشی تا رسیدن به نتیجهی نهایی امتحان کنید. قالب سایت: اگر قصد طراحی سایت با cmsهایی مثل وردپرس یا جوملا را دارید، بهتر است یک قالب مناسب برای آن انتخاب کنید تا نیازی نداشته باشید که استایل و صفحات سایتتان را از صفر طراحی کنید.