پالسهای انرژی الکتریکی که در روش دستگاه ems

برخی از افراد بر این باورند که پالسهای انرژی الکتریکی که در روش دستگاه ems به بدن وارد میشود به قلب آسیب میرسا

توسط مدیر سایت در 25 تیر 1402

برخی از افراد بر این باورند که پالسهای انرژی الکتریکی که در روش دستگاه ems به بدن وارد میشود به قلب آسیب میرساند. شاید فکر کنید که این اتفاق هیچ راه حلی به جز جراحی ندارد؛

جهت خرید دستگاه ems تماس بگرید.

اما در اشتباه هستید. 1- ممکن است پس از مدتی از انجام ورزش دستگاه ems فرد دیگر میلی به انجام دوباره این حرکات نداشته باشند که به این اختلال تمرین زدگی می گویند. بله یکی دیگر از کاربردهای دستگاه ems بالا بردن متابولیسم بدن و کاهش چشمگیر سلولیت میباشد که همچنین باعث لیفت و رفع شلی و افتادگی پوست در نواحی مختلف بدن و در نتیجه فرم دهی عضلانی بدن میشود. روش EMS نیز مخفف عبارت «Electro Muscular Stimulation» به معنای تحریک الکتریکی عضلات است که به جوانسازی و رفع افتادگی عضلات صورت کمک میکند. جالب است بدانید که ورزش ایکس بادی امروزه در بیش از ۵۵ کشور دنیا دارای علاقه مندان بی شماری بوده و با استفاده از آن برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام و برای رفع مشکلاتی مانند درمان کمر درد و جلوگیری از پوکی استخوان بهره میبرند. سایر مزایای که میتوان برای این ورزش برشمرد عبارتند از جلوگیری از پوکی استخوان ، اصلاح فرم بدن حتی برای زنان پس از زایمان ایشان و اصلاح نحوه ایستادن، و کاهش فشار هنگام ورزش برای افرادی که بدن آنها آسیب دیده است.

دستگاه ems با اعمال نیروی الکتریکی بر آب و یون های محلول در آن کریستالهای محلول معلق نوع کلسیت تشکیل شده و از رسوب یون های آزاد کلسیم و بیکربنات های محلول بر روی سطوح جلوگیری می کند. با مکانیسمی مشابه عملکرد ترانسفورماتور، لوله و آب نقش مسیر ثانویه را بازی میکنند و به این ترتیب امواج سود بخش در تمام طول لوله منتشر میشود. اگرچه محصولات موضعی در کنار نوشیدن آب کافی و تغذیه سالم میتوانند تا سالهای سال پوستمان را شاداب نگه دارند، اما باید به عضلات موجود در صورتمان نیز توجه کافی داشته باشیم. همانند تمرینات قدرتی، تمرینات هوازی نیز در صورتی که حین دریافت پالسهای انرژی الکتریکی از جلیقه ایکس بادی صورت گیرند ، اثربخشی بیشتری خواهند داشت. البته این کار باید تحت نظر مربی و با دقت صورت بگیرد. مطالعات نشان داده که شدت تمرین با این دستگاه تقریباً ۲۰ برابر بیشتر از روشهای تمرین قدرتی معمولی مانند تمرینات با وزنه است. در طی تمرینات قدرتی متابولیسم بدن افزایش یافته که در صورتی که این تمرینات با پوشیدن جلیقه ایکس بادی انجام گیرد ، افزایش متابولیسم تا ۴۸ ساعت پس از خاتمه ورزش ادامه مییابد. این دستگاه باعث ایجاد ۴۰ بار انقباض عضلانی در هر دقیقه می شود.

دستگاه ems تحریک عصبی عضلانی با شبیهسازی ایمپالسهای فرستاده شده به اکسون عضله انقباض فعال را شبیهسازی میکند. علاوه بر این، حرکات ورزشی سادهای که در حین تمرین انجام میشوند، عضلاتی که در حالت کشش قرار دارند را تحریک میکنند، که به معنای تقریبا ۳۶.۰۰۰ انقباض ماهیچه در تمام بدن است، که تمام اینها تنها در ۲۰ دقیقه تمرین اتفاق میافتد. باتوجه به اینکه در این روش تمام عضلات بصورت همزمان درگیر انقباض میشوند اثر آن بسیار مشهودتر و سریع تر می باشد. بنابراین باعث میشود اثر تمرین بسیار سریعتر و موثرتر از تمرینهای ورزشی متعارف باشد. درگیری و آسیب بسیار پایین مفاصل در مقایسه با سایر ورزش ها. پالسهای الکتریکی عضلات را تحریک کرده و موجب هماهنگی اعصاب و عضله و در نتیجه تاثیر پذیری عضلات عمقیتر در بدن به هنگام ورزش میشود. 5. موجب آرامش و ریلکس شدن کل بدن می گردد . این عمل موجب میشود شما در یک تمرین ۲۰ دقیقه ای بتوانید در بدن خود سرعت عضله سازی را بیش از ۵ برابر افزایش دهید. به طور کلی اگر میبینید یک سلبریتی بازیگر یا ورزشکار حرفه ای از یک روش خاص استفاده و در فضای مجازی منتشر می کند، حتماً به آن محصول کمی مشکوک شوید و بیشتر تحقیق کنید چون پول های زیادی این وسط جا به جا شده است.

کالریسوزی بالا: افرادی که به دنبال کاهش سایز و لاغری هستند عموماً اگر تاثیر ورزش را بر روی بدن خود در زمان کوتاه ببینند، انگیزه بالاتری جهت تلاش پیدا میکنند. اگر حرکات ورزشی با ایکس بادی بدون وقفه و استراحت انجام شود تا مدتها بر روی بدن تاثیر میگذارد. بر اساس تئوریهای موجود، EMS Training با تاثیر بر سلولهای ماهوارهای عضلات باعث هایپرپلیژیا یا افزایش تعداد تارهای عضلانی میشود که در تمریندهی با این دستگاهها برای گروههای مختلف با اهداف مختلف علاوه بر افزایش کیفیت عضلانی که شامل شاخصهای قدرت، استقامت و توان میشود، باعث بهبود وضعیت کمی عضله نیز میشود. علاوه بر تولید خودروهای مسافری، زامیاد عرضه خودروهای باری نیمهسنگین و سنگین با استانداردهای روز را نیز در برنامه دارد و قرار است از کامیونت ۵.۵ و ۶ تن در دو نسخه خوابدار و بدون خواب رونمایی کند. کافیست خود را مجاب کنید تا چند جلسه ایکس بادی را امتحان کنید و تاثیر فوق العاده آن را ببینید. جالب است بدانید در هر جلسه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری از وزن بدن در اثر ایکس بادی از بین میرود. ایکس بادی شرایطی را برای شما فراهم میکند که در هر جلسه ۲۰ دقیقهای تمرین، ۷۰۰ کالری و در طی ۴۸ ساعت بعد از آن، ۱۸۰۰ کالری بسوزانید.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن